eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Boris Johnson brit miniszterelnök (b) látogatást tesz a Batley-ban létesített oltóközpontban 2021. február 1-jén.
Nyitókép: Boris Johnson brit miniszterelnök látogatást tesz a Batley-ban létesített oltóközpontban 2021. február 1-jén. MTI/AP/Jon Super

Nagy vállalást tettek a britek

A brit kormány új célja az, hogy július végére a teljes brit felnőtt lakosság megkapja a koronavírus elleni oltást – közölte Boris Johnson brit miniszterelnök.

A december 8-án kezdődött nagy-britanniai oltási kampány első célja az volt, hogy február 15-re az oltási menetrend elsőbbségi listáján szereplő legveszélyeztetettebb lakossági csoportok mindegyik tagja – 15 millió ember – megkaphassa a koronavírus elleni oltásnak legalább az első dózisát.

Ez a cél a határidő előtt egy nappal, múlt vasárnap teljesült.

A brit kormány következő célja az, hogy az elsőbbségi listán szereplő összes kockázati csoport mindegyik tagját – vagyis az 50 éven felüli teljes brit lakosságot – április végéig beoltsák.

Az április utáni szakasz menetrendjében eredetileg szeptemberre tűzték ki a teljes felnőtt brit lakosság beoltásának határidejét, ám Johnson nyilatkozata szerint a brit kormány ezt a céldátumot július végére előrehozta.

A brit miniszterelnök közölte: az első határidő teljesítése komoly vívmány, ám a lendület ezután sem lanyhul, sőt a szándék az, hogy az oltási program a következő hetekben még tovább gyorsuljon.

Ennek jegyében a brit kormány most már azt tűzte ki célként, hogy július végére az ország teljes felnőtt lakossága részesüljön a koronavírus elleni oltásban, mert így még hamarabb biztosítható a leginkább veszélyeztetettek védelme, és további lépéseket lehet tenni a járvány megfékezését célzó korlátozások enyhítésére – közölte a Downing Street által ismertetett nyilatkozatában a brit kormányfő.

A brit egészségügyi minisztérium friss adatai szerint

a 15 millió oltás céljának egy héttel ezelőtti teljesülése óta is jóval több mint kétmillió embert oltottak be.

A szaktárca szombat esti beszámolója alapján eddig 17 247 442-en kapták meg a koronavírus elleni védőoltás első dózisát Nagy-Britanniában, a második adagot pedig 604 885 embernek adták be.

Boris Johnson hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a jelenlegi járványügyi zárlatból kivezető úton óvatosan és fokozatos ütemben lehet csak elindulni.

A brit miniszterelnök a tervek szerint hétfőn, a londoni alsóházban ismerteti a korlátozások enyhítésének várható menetrendjét.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×