eur:
406.1
usd:
357.9
bux:
92770.75
2025. április 25. péntek Márk
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) etióp főigazgatója megnyitja a WHO végrehajtó testületének 146. ülésszakát a szervezet genfi székházában 2020. február 3-án. A testület február 8-ig ülésezik.
Nyitókép: MTI/EPA/Keystone/Salvatore Di Nolfi

Világjárványt hirdetett a WHO

Világjárvány szintjére lépett a Covid-19 vírusfertőzés - jelentette be Tedrosz Adamon Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója.

"A WHO éjjel-nappal értékeli a járványt és mély aggodalommal tölti el minket a vírus súlyosságának és terjedésének riasztó szintje, akárcsak a tétlenség riasztó szintje. Ezért úgy értékeltük, hogy pandémiaként jellemezhető a Covid-19 fertőzés" - közölte sajtótájékoztatóján Tedrosz Adamon Gebrejeszusz.

Mint mondta,

a Kínán kívüli fertőzések száma tizenháromszorosára emelkedett az utóbbi két hétben a járvány sújtotta országok száma pedig a háromszorosára.

A WHO főigazgatója rámutatott, hogy "mindannyian ugyanabban a csónakban ülünk, és higgadtan a megfelelő dolgot kell tennünk". Hozzátette: nem tudja kellőképpen hangsúlyozni, hogy minden ország megváltoztathatja a járvány terjedésének menetét, ha észleli, kezeli, elkülöníti a fertőzötteket és végigköveti a fertőzések útját, mozgósítva egészségügyi személyzetét.

Kiemelte: határozott egészségügyi intézkedésekkel még mindig lehetséges csökkenteni az új fertőzések számát. Hangsúlyozta azt is, hogy az elkülönítésnek kell lennie a fő pillérnek a vírus terjedésének megakadályozása végett.

Az ismert fertőzöttek száma világszerte meghaladja a 118 ezret, a halálos áldozatok száma 4291. A járvány 114 országot ért el.

Mike Ryan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vészhelyzeti programjának ügyvezető igazgatója felhívta a figyelmet arra, hogy jelenleg Irán és Olaszország a legsúlyosabban érintett a járvány által sújtott országok közül, de más államok is nagyon hamar ugyanebbe a helyzetbe kerülhetnek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×