eur:
405.4
usd:
357.11
bux:
0
2025. április 28. hétfő Valéria
Nyitókép: MTI/EPA/Hoou Hvi Jung – képünk illusztráció

Már kilépett Kínából a rejtélyes vírus

Megvan, mi okozza a vuhani tüdőgyulladás-járványt, a viselkedése azonban még nem ismert.

Újfajta koronavírus okozta a tüdőgyulladással járó járványt a közép-kínai Vuhanban - jelentette csütörtökön a CCTV kínai állami televízió. A tudósítás szerint orvosszakértők az egyik betegtől vett mintából nyerték ki a vírus genetikai szekvenálásának adatait, s ennek segítségével további 15 páciensnél azonosították ugyanazt a vírust.

A koronavírusok légzőszervi és hastáji megbetegedéseket okozhatnak, és cseppfertőzéssel terjedhetnek. Az atípusos tüdőgyulladás (SARS), illetve a közel-keleti légzőszervi tünetegyüttes (MERS) okozói is koronavírusok, de a vuhani egészségügyi hatóságok még vasárnap leszögezték: a mostani megbetegedések esetében nem a fentiek valamelyikéről van szó.

A tévériport szerint a szakértők következő lépésben a vírus viselkedését és az általa okozott klinikai tüneteket vizsgálják majd.

A vuhani egészségügyi hatóságok vasárnapig összesen 59 fertőzöttről számoltak be, de Hongkongban és Dél-Koreában is jelentkeztek a fertőzésre utaló tünetek olyan embereknél, akik a közelmúltban Vuhanban jártak.

A tüdőgyulladással járó járvány komoly aggodalmat váltott ki Kínában és Hongkongban, ahol 2002 és 2003 között a SARS-járvány következtében több mint 700 ember veszítette életét.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Aranyútlevél-botrány: Magyarország pont akkor vág bele, amikor az EU bírósága csaphat le

Aranyútlevél-botrány: Magyarország pont akkor vág bele, amikor az EU bírósága csaphat le

Miközben az Európai Unió szankciókkal sújtja az Ukrajna elleni orosz háború támogatásában részt vevő személyeket, egyes üzletemberek – köztük Albert Avdoljan – megvásárolt máltai útlevelükkel továbbra is szabadon mozoghatnak a kontinensen. A máltai „aranyútlevél” programban több szankcionált vagy korrupciógyanús személy szerzett uniós állampolgárságot, komoly aggályokat keltve Brüsszelben. A rendszer jövőjéről az Európai Bíróság dönthet, miközben a kritikusok szerint a pénzért árult útlevelek az egész EU integritását veszélyeztetik. Bár állampolgárságot nem biztosít, Magyarország is most indított egy aranyvízum-programot, de több európai országban régen elérhetők ilyen szolgáltatások.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×