Infostart.hu
eur:
360.15
usd:
316.8
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs
Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke beszél a párt kolozsvári kongresszusán 2019. február 23-án. A küldöttek  újraválasztották Kelemen Hunort a szövetség elnökévé.
Nyitókép: Biró István

Titkolják Kelemen Hunor elől, hogy miért tiltották ki

Fontos az őshonos kisebbségek képviselete az Európai Unióban - hangsúlyozta az RMDSZ elnöke az InfoRádióban. Kelemen Hunor arról is beszélt, hogy még mindig nem indokolták meg a hatóságok, miért tiltották ki Ukrajnából.

Az RMDSZ elnöke szombat reggel Ungvárra szeretett volna eljutni a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) megalapításának harmincadik évfordulójára. Az ukrán határon egy órás várakozás és ellenőrzés után közölték vele, hogy nem léphet be Ukrajnába. Magyarázatot nem adtak a hatóságok, de azt megtudta az RMDSZ elnöke, hogy még másfél évre ki van tiltva.

"Várom, hogy értelmes, észszerű magyarázatot adjanak arra, miért nem engedtek be Ukrajnába, illetve hogy miért tiltottak ki 2017-ben három évre, 2020. október 13-ig"

- fogalmazott az InfoRádióban Kelemen Hunor.

Közben az RMDSZ az európai parlamenti választásra is készül. A kisebbségvédelmi csomag témáját akkor is vinni fogják, ha ez nem mindenütt népszerű - erősítette meg Kelemen Hunor, aki úgy látja, az Európai Unió változás előtt áll, ennek a változásnak pedig igenis része lehet az etnikai kisebbségekkel szembeni újfajta bánásmód.

A politikus szerint - mint azt a határon túli magyar vezetők és Orbán Viktor találkozójáról felidézte - az Európai Néppártnak is új irányba kell majd elindulnia május 26. után.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×