eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 28. szombat Kamilla
Tojáscsúcsot hívott össze Brüsszel

Tojáscsúcsot hívott össze Brüsszel

Válságcsúcsot hív össze az Európai Bizottság a szennyezett tojások miatt az érintett országok közötti vádaskodás elcsitítására és a kialakult helyzet rendezésének megvitatására - jelentette be pénteken Vytenis Andriukaitis egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős uniós biztos.

Az uniós biztos az AFP hírügynökségnek adott interjúban elmondta: szeretné elérni, hogy Hollandia, Belgium és Németország felhagyna a kölcsönös vádaskodással, hogy ki a felelős a kialakult helyzetért. "A vádaskodás nem vezet sehová és szeretném, ha véget érne" - fogalmazott.

Hangsúlyozta: "legfontosabb feladatunk most a kialakult helyzet kezelése, az információk gyűjtése, majd elemzése lenne annak érdekében, hogy tanulhassunk belőle és javíthassunk a rendszeren minden további bűncselekmény megelőzése érdekében."

Az uniós biztos az interjúban elmondta, hogy a héten egyeztetett az illetékes holland, belga és német miniszterekkel és javaslatot tett egy csúcstalálkozóra az érintett országok miniszterei és élelmiszerbiztonsági hatósági vezetőinek a részvételével.

Péntekig tizenkét európai ország jelezte, hogy Fipronil rovarirtószerrel szennyezett tojást találtak a forgalomban: Ausztria, Belgium, Dánia, Hollandia, Németország, Franciaország, Svájc, Svédország, Nagy-Britannia, Luxemburg, Románia és Szlovákia.

A Fipronil rovarirtószert az állatgyógyászatban használják emberi fogyasztásra nem használt állatoknál (kutyák, macskák) vérszívó paraziták irtására. A szert egyelőre nem tudni milyen okból keverték be a hollandiai tojástelepeken használt fertőtlenítő szerbe.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Valóra válik a katasztrófa: a klímaváltozás rárúgta az ajtót a világra, és fájdalmas pusztítást végezhet Magyarországon is

Valóra válik a katasztrófa: a klímaváltozás rárúgta az ajtót a világra, és fájdalmas pusztítást végezhet Magyarországon is

Idén jöttek a hírek a hőmérsékleti rekordokról, az év végére pedig a kutatók szerint az is borítékolhatóvá vált, hogy 2024 még az éves átlaghőmérsékletben rekordernek számító 2023-at is túlszárnyalhatja. Azonban az emelkedő átlaghőmérséklet csak egy a globális felmelegedés közvetlen vagy közvetett hatásai közül. Idén az is a figyelem középpontjába került, hogy az extrémen szélsőséges időjárás Észak-Amerikától egészen Ázsiáig a világ számos területén okozott súlyos problémákat. Ugyan a klímaváltozás egyes régiókban más és más módokon fejti ki a hatásait, az idei évre visszatekintve látható, hogy az extrémen szélsőséges időjárás Észak-Amerikától egészen a Ázsiáig a világ számos területén okozott súlyos problémákat. Cikkünkben összeszedtük, hogyan is befolyásolta a 2024-es évet a klímaváltozás.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×