A budapesti NDK-nagykövetség vezetésének átvétele előtt a magyar referatúrát vezette a kelet-berlini külügyminisztériumban. Utoljára szeptemberben járt Budapesten, Oplatka András Egy döntés története című könyvének bemutatóján.
Bendarzsevszkij Anton: az orosz lakosság jó része most érezte meg, hogy országa pusztító háborút vív






