Infostart.hu
eur:
350.3
usd:
301.96
bux:
137602.78
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid

Csak előzetes engedéllyel dolgozhatnak újságírók a Tienanmen téren

Pekingben a jövőben csak előzetes engedéllyel dolgozhatnak a külföldi tudósítók a Tienanmen téren, és nem készíthetnek szabadon interjúkat sem.

Az új szabályozás szerint az újságíróknak egy nappal előre be kell jelenteniük, ha a kínai főváros központi terén szeretnének forgatni; a hatóságok ezután adnak egy időpontot és egy kísérőt is a külföldi stáboknak.

Az utasítás előzménye, hogy hétfőn tüntetést tartottak azok, akiket kártalanítás nélkül kiköltöztettek pekingi házaikból, amelyek helyére üzleteket építenek.

A demonstráció idején éppen a pénteken kezdődő olimpiára Pekingbe érkezett újságírókat vezették körbe a Tienanmen téren. A felháborodott pekingiekről és transzparenseikről készült képek bejárták a világsajtót.

Címlapról ajánljuk
Módosította az Alaptörvényt az Országgyűlés: maximum 8 évig lehet valaki miniszterelnök

Módosította az Alaptörvényt az Országgyűlés: maximum 8 évig lehet valaki miniszterelnök

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az Alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát. Törölték az Alaptörvényből a Szuverenitásvédelmi Hivatal létrehozását megalapozó rendelkezést. Az Alaptörvény záró rendelkezéseit is kiegészítették, itt szerepel, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak (kekva) az állam által juttatott vagyona visszaszáll az államra.
Tisza-kormány: Orbán Viktor jövőjéről is szavaztak, több fontos ügyben is dönt a parlament

Tisza-kormány: Orbán Viktor jövőjéről is szavaztak, több fontos ügyben is dönt a parlament

Magyar Péter miniszterelnök hétvégén dokumentumokkal igazolta, hogy az előző kabinet 2024 nyarán egy 500 fős migránstábor kialakítását készítette elő Vitnyéd-Csermajorban, amelyre mintegy egymilliárd forintot költöttek. A hétvégén kiderült: a kormány felülvizsgálja az idei költségvetést, a pedagógusok bérkorrekciójáról társadalmi egyeztetést indított, és új vezetőket nevezett ki az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat élére. Hétfőn délelőtt Magyar Péter közölte, ma megszavazza az Országgyűlés, hogy maximum nyolc évig lehet valaki magyar miniszterelnök.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×