Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Minimum fél éves matricát kell venni a szlovén autópályákon

Szlovéniában júliustól áttérnek a matricák használatára az autópályákon és gyorsforgalmi utakon, a jelenlegi kapus rendszer helyett. A tervek szerint a fél éves zöld színű matrica a személygépkocsik számára 35, a motorok számára 17 és fél euróba kerül majd.

Szlovéniában júliustól áttérnek a matricák használatára az autópályákon és gyorsforgalmi utakon, a jelenlegi kapus rendszer helyett.

Az eddigi, a megtett út arányában fizetett autópályadíj helyett fél- és egyéves sztrádamatricákat vezetnek be, rövidebb időtartamra megvásárolható matrica nem lesz.

A tervek szerint a fél éves zöld színű matrica a személygépkocsik számára 35, a motorok számára 17 és fél euróba kerül majd.

A szlovén közlekedési miniszter hangsúlyozta: a kormány tavaly döntött arról, hogy Szlovéniában műholdas autópálya-díjrendszert vezetnek be, így a mostani rendelkezések csak átmenetinek tekinthetők.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×