Infostart.hu
eur:
366.77
usd:
314.46
bux:
0
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

Merkel bírálta a véleménynyilvánítás korlátozását Oroszországban

Bírálta a véleménynyilvánítás korlátozását Oroszországban a német kancellár.

Angela Merkel a Deutschlandfunk rádióállomásnak adott interjúban azt mondta: az orosz parlamenti választások előtt az ellenzék nem fejthette ki szabadon a véleményét.

Kívánatosnak nevezte, hogy az ország olyan úton induljon el, amely lehetővé teszi az egymással ellentétes vélemények szabad kinyilvánítását is.

Angela Merkel azt is nehezményezte, hogy nem engedték be Oroszországba az EBESZ választási ellenőreit.

Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×