Infostart.hu
eur:
385.44
usd:
329.09
bux:
120532.67
2026. január 21. szerda Ágnes

Viktor Zubkov az új kormányfőjelölt Oroszországban

Viktor Zubkovot jelölte miniszterelnöknek Vlagyimir Putyin orosz elnök - közölte a parlament alsóházának elnöke, Borisz Grizlov. A jelölést várhatóan pénteken vitatják meg a képviselők.

Borisz Grizlov kijelentette: nem kételkedik abban, hogy a testület elfogadja Putyin jelöltjét.

Sz. Bíró Zoltán történész az InfoRádiónak elmondta: az orosz elnök valószínűleg azért nem a két lehetséges utódja egyikét jelölte miniszterelnöknek, mert sem Medvegyevre, sem Ivanovra nem akar bürokratikus terhet róni a jövő márciusi elnökválasztás elott.

Elképzelhető, hogy Putyin olyan miniszterelnököt keresett, aki valamiféle biztosíték lenne az új elnök idején - tette hozzá.

A szakértő emlékeztetett arra, hogy Oroszországban a kormányfő szerepe inkább technikai jellegű, az igazi hatalom az államfő kezében van.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×