Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.19
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Pentagon: Izrael szíriai célpontokat támadott

Az amerikai védelmi minisztérium megerősítette, hogy izraeli harci repülőgépek a múlt héten támadásokat hajtottak végre szíriai célpontok ellen.

A Pentagon tisztviselője azután nyilatkozott erről a New York Times című lapnak, hogy Szíria panaszt emelt az ENSZ-ben az állítása szerint csütörtökön elkövetett izraeli légtérsértés miatt.

Korábban egy amerikai szakértő úgy vélte: a zsidó állam arra akarta figyelmeztetni a szíriai vezetést, hogy ne nyújtson segítséget a libanoni Hezbollah síita szervezet felfegyverzéséhez.

Izrael tagadta, hogy gépei megsértették volna az arab állam légterét.

Bassár Dzsaafari, a szíriai ENSZ-képviselő azt mondta: a támadás nem okozott károkat, de Izrael ezzel a lépéssel nyilvánvalóan megszegte a nemzetközi jogszabályokat.

Faruk al-Saraa szíriai alelnök a Repubblica című római lapnak úgy nyilatkozott: Damaszkusz válaszlépéseket fontolgat Izrael ellen.

Címlapról ajánljuk
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×