Infostart.hu
eur:
353.9
usd:
310.74
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

A cseheknél jön az elektronikus útadó

Csehországban januártól várhatóan már a 3 és fél tonnánál nehezebb teherkocsik után is elektronikus útadót kell fizetni. Jelenleg csak a 12 tonnánál nehezebb teherautókra vonatkozik ez a kötelezettség.

A cseh közúti teherszállítókat tömörítő szövetség főtitkára egy minisztériumi dokumentumra hivatkozva azt állította: 2008 elejétől elektronikus útadót kell majd fizetni a 3 és fél tonnánál nehezebb tehergépjárművek után.

A tárca elismerte, hogy létezik ilyen terv, de közölték: a döntést még a kormánynak kell meghoznia.

Csehországban jelenleg csak a 12 tonnánál nehezebb teherautók után kell elektronikus útadót fizetni az autópályák és a gyorsforgalmi utak használatáért.

A tervek szerint nemcsak a súlyhatárt csökkentenék, hanem az alsóbbrendű utakat is díjkötelessé tennék.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×