Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Pöfékelés közben robbant fel a cigarettába rejtett bomba

Felrobbant a cigarettába rejtett apró detonátor, amikor egy volt kasmíri lázadó rágyújtott.

Mohamed Rafik egy távoli himalájai település rendőrségén tartózkodott, amikor cigarettája felrobbant.

A gyanú szerint a detonátort Rafik korábbi lázadótársai helyezték a cigarettába, azután, hogy a férfi feladta magát a rendőröknek.

A muzulmán szeparatisták 1989 óta harcolnak a vitatott hovatartozású indiai terület függetlenségéért.

A szélsőségesek gyakran támadják meg korábbi társaikat, akik megadták magukat a rendőrségnek vagy a hadseregnek.

Egy rendőrtiszt azt mondta, hogy a robbanás következtében Mohamed Rafik csak apróbb sérüléseket szerzett.

A rendőrök most azután nyomoznak, miként juttatták el a mini pokolgépet a férfihez.

A kasmíri harcokban a hivatalos adatok szerint eddig 40 ezren vesztették életüket, az emberi jogi aktivisták a halottak és eltűntek számát 60 ezerre

Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Az éjjel az orosz haderő Iszkander-M típusú ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna területét - Harkiv és Dnyipró térségéből jöttek hírek károkról. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma Franciaországba utazott, ahol Emmanuel Macron elnökkel tárgyal majd. Az Egyesült Államok az olajválság hatásainak orvoslása végett enyhítette az Oroszországra kirótt olajszankciókat. Donyeckben az orosz hadsereg Kosztyantynivkát ostromolja, a déli fronton Orihivet próbálják bekeríteni. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború pénteki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×