Infostart.hu
eur:
390.47
usd:
338.97
bux:
121930.73
2026. március 12. csütörtök Gergely

Nem zárult még le a vizsgálat szemétügyben

A német média igen szűkszavú a Magyarországra küldött német hulladék visszaszármaztatásával kapcsolatban, a hivatalos helyen pedig addig nem kívánnak nyilatkozni, amíg a felelősök elleni vizsgálat nem zárult le.

A Magyarországra szállított német szeméttel főleg a Frankfurter Allgemeine Zeitung foglalkozott - rövid jelentések formájában. Az olvasó a lap csütörtöki számából például megtudhatja, hogy az összesen 4100 tonna német hulladék visszaküldésének megkezdésénél, Ácson jelen volt a magyar környezetvédelmi miniszter is.

A cikkből kitűnik az is, hogy a közel fél millió euró szállítási költséget Baden-Württenberg tartomány vállalta, fenntartva azonban a kétoldalú felelősséget az ügyben.

Ez utalás arra, hogy az illegálisszemét-export ügyében érintett két tartományban, Baden-Württenbergben és Bajorországban is nyerészkedés, illetve a környezetvédelmi intézkedések semmibevétele címén nyomozás folyik több cég ellen is.

A két tartomány illetékesei csupán a hulladék visszavételének tényét voltak hajlandóak megerősíteni, de az ügy további részleteiről, a folyamatban lévő vizsgálatra hivatkozva, nem voltak hajlandók nyilatkozni.

Hanganyag: Vincze András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Lezajlott az utolsó plenáris parlamenti ülés, és akár a Fidesz, akár a Tisza nyeri meg az április 12-i választást, az már biztos, hogy a következő Országgyűlés teljesen más lesz, mint a mostani. A kormányoldalról és az ellenzék soraiból ugyanis nagyon sokan nem indulnak el a voksoláson – összeállításunk róluk szól.

Czepek-bizottság – Üzenet egy kijevi óvóhelyről

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról – erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában. Közben az Európai Bizottság vizsgálati misszió küldését javasolta Ukrajnába vezeték körül kialakult vita tisztázása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×