Infostart.hu
eur:
388.18
usd:
335.29
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Szentpéterváron is gumibottal oszlattak a rendőrök

Orosz rohamrendőrök Kreml-ellenes tüntetőket gumibotoztak egy szentpétervári demonstráció végén kitört dulakodásban, és tiltakozók tucatjait vették őrizetbe. Ugyanolyan durván léptek fel, mint az előző nap Moszkvában.

A vasárnapi összecsapások akkor történtek, amikor a mintegy másfél ezres szentpétervári gyűlés "Putyin nélküli Oroszországot" követelő résztvevői már elvonultak a közeli Puskin metróállomás felé.

Szentpétervár belvárosában mintegy 1500 rendőrt vontak össze annak megakadályozására, hogy a Másik Oroszország koalícióhoz tartozó tüntetők az engedéllyel megtartott gyűlésük után végigmenetelhessenek a belvároson.

Tiltakozók egy része azonban át akarta törni a rendőrkordont. A liberális Eho Moszkvi rádió tudósítója azt mondta, hogy a rohamrendőrök elállták a tüntetők útját, és durván rájuk támadtak. A rendőrök lezárták a metróállomást és a közeli Vityebszki pályaudvart is, és több mint száz embert vettek őrizetbe.

Címlapról ajánljuk
Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.

Irán megtámadta azt az amerikai katonai bázist Irakban, ahol a magyar katonák is vannak

Az iráni hadsereg közölte csütörtökön, hogy dróntámadást indított az észak-iraki autonóm Kurdisztán régió székhelyén, Erbílben található amerikai főhadiszállás ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×