Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Tömeges egészségügyi privatizáció Csehországban

Lapértesülés szerint Csehország középső részén tíz kisebb kórház és egészségügyi létesítmény eladásáról döntöttek a regionális tanácsnokok. A Hospodarské noviny azt írja: az országban ez az első tömeges egészségügyi privatizáció a rendszerváltás óta.

A közép-csehországi térség kormányzója tegnap azt mondta: a várt 466 millió korona, vagyis több mint 4 milliárd forint megtakarítást a sürgősségi mentőszolgálat korszerűsítésére és a megmaradó öt regionális kórház fejlesztésére fordítják.

Hozzátette: az új tulajdonosok kötelesek lesznek legalább öt évig fenntartani a kórházakban meglévő egészségügyi szolgáltatásokat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×