Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Éhségsztrájk Guantánamón

Amerikai sajtóértesülések szerint újabb éhségsztrájkba kezdett tizenhárom rab a kubai Guantánamón lévő amerikai börtöntáborban.

A New York Times beszámolója szerint a fogvatartottak a szerintük elviselhetetlen életkörülmények ellen kívánnak tiltakozni.

A lap értesülései szerint az önkéntes éhezésbe kezdett rabok olyan szigorú felügyelet alatt állnak, hogy semmi esélyük magukat halálra éheztetni.

A sztrájkolókat orrszonda segítségével mesterségesen táplálják. A guantánamói börtönben terrorizmus gyanújával fogva tartott rabok utoljára 2006 júniusában folytattak tömegesen éhségsztrájkot.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×