Infostart.hu
eur:
361.07
usd:
316.77
bux:
0
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

A palesztinok nem átmeneti önállóságot akarnak

Ellenzi egy átmeneti palesztin állam létrehozását ideiglenes határok között a Palesztin Hatóság elnöke. Mahmúd Abbász azután beszélt erről, hogy Rámalláhban az amerikai külügyminiszterrel tárgyalt.

Condoleezza Rice azt mondta, hogy az amerikai kormány változatlanul elkötelezett a Washington által kezdeményezett közel-keleti rendezési terv mellett.

Hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államoknak nagyobb részt kell vállalnia a közel-keleti rendezési erőfeszítésekből, és hozzátette, hogy ezt a célt szolgálja mostani térségbeli körútja.

Az átmeneti palesztin állam elképzelése szerepel az útitervben, és a múlt hónapban Cipi Livni izraeli külügyminiszter is utalt rá.

Címlapról ajánljuk
Migrációkutató: két országra kell most figyelni

Migrációkutató: két országra kell most figyelni

Bár az év első felében jelentősen csökkent az Európai Unió külső határain az illegális határátlépések száma, azt még nem lehet tudni, képesek lennének-e kezelni egy újabb tömeges beáramlást a tagállamok. A két fő lehetséges válságforrás most az iráni konfliktus és a szudáni polgárháború. A témáról Dócza Edith Krisztinát, a Migrációkutató Intézet vezető elemzőjét kérdezte az InfoRádió.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×