Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária

Az alkotmányozó nemzetgyűlés véget vethet a válságnak

Nepálban alkotmányozó nemzetgyűlés összehívásáról és ideiglenes tűzszünetről írt alá megállapodást a kormány a maoista lázadókkal. Az egyezséget már a béketárgyalások első fordulójában megkötötték.

Ennek része egy 25 pontos magatartási kódex, amely kimondja, hogy a kormánycsapatok és a maoisták is leállítják az akciókat az alkotmányozó nemzetgyűlés összehívásáig.

A felek megegyeztek, hogy külföldi megfigyelőket hívnak a tűzszünetet szabályozó magatartási kódex betartásának ellenőrzésére.

A megállapodás reményt ad arra, hogy sikerül véget vetni a 10 éve tartó polgárháborúnak Nepálban.

A himalájai országban május 18-án fosztották meg minden valódi hatalmától Gianendra királyt, aki a jövőben már csak névlegesen lesz az állam vezetője.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×