Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Szudánban folytatódik a vérontás

A szudáni polgárháborút lezáró békeegyezmény haladéktalan elfogadására szólította fel a lázadó szervezeteket az ENSZ-főtitkár.

Kofi Annan úgy fogalmazott: a Szudáni Felszabadítási Hadsereg, valamint az Igazság és Egyenlőség Mozgalma történelmi lehetőség előtt áll.

A lázadó szervezetek a hétvégén, a kijelölt határidő lejártakor közölték, hogy elutasítják a békemegállapodást, a nemzetközi közvetítők ezért további két nap haladékot adtak.

A harcoló felek egyebek mellett azzal indokolták az elutasítást, hogy a békeszerződés nem tartalmazza kulcsfontosságú követeléseiket, egy dárfúri származású szudáni alelnök kinevezését és a tartomány nagyobb önállóságát.

A afrikai ország nyugati részén lévő Dárfúr tartományban dúló polgárháborúban az elmúlt 3 évben mintegy 200 ezren vesztették életüket.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×