Infostart.hu
eur:
353.82
usd:
310.87
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Államosítás Bolíviában

Bolíviában átvette a kőolaj- és földgázmezők ellenőrzését a hadsereg.

Az ország elnöke vasárnap jelentette be, hogy államosították a kőolaj- és földgázkészleteket, ezért a külföldi tulajdonú vállalatoknak azonnali hatállyal át kell adniuk a készletek feletti ellenőrzést.

Evo Morales megfenyegette a külföldi cégeket, hogy ha nem tesznek eleget az új rendeletnek, akkor el kell hagyniuk az országot.

Az államfő, aki korábban a kokatermesztők szakszervezetének vezetője volt, megválasztásakor ígéretet tett a neoliberális piacgazdaság megfékezésére Bolíviában.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×