Infostart.hu
eur:
361.64
usd:
309.87
bux:
151593.46
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Repülőbalesetben meghalt az iráni forradalmi gárda vezérkara

Repülőgép-szerencsétlenségben életét vesztette hétfőn az iráni forradalmi gárda több parancsnoka.

Az iráni állami televízió jelentése szerint Ahmad Kazemi tábornok, a forradalmi gárda szárazföldi erői parancsnokának Falcon típusú gépe Irán észak-nyugati részén, a török határ közelében zuhant le eddig ismeretlen okból.

A szerencsétlenségben további 12 ember halt meg, köztük Kazemi helyettesei és a gárda hét magas rangú tisztje.

A forradalmi gárda szóvivője szerint a gép Urmiába tartott, de a rossz időjárási körülmények között nem tudott leszállni.

A pilóta egy újabb helyett keresett, ahol kényszerleszállást hajthat végre, de elfogyott a gép üzemanyaga - közölte.

December 6-án 119 ember halt meg Iránban, amikor Teherán déli részén lakott területre zuhant egy C130-as katonai szállítógép.



Címlapról ajánljuk

Csiki Varga Tamás a Gripen-balesetről: az egyik kulcstényező az volt, hogy fel volt fegyverezve a repülőgép

A Magyar Honvédség által használt Gripen harci repülők megbízhatónak számítanak Csiki Varga Tamás szerint. A Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője beszélt arról is az InfoRádióban, hogy mikor derülhet ki, milyen meghibásodás történt a géppel.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×