Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes
Woman with empty wallet spent all money for shopping
Nyitókép: Twenty47studio/Getty Images

MNB: gyors ütemben adósodnak el a magyarok

A friss felmérés szerint a magyarok óvatosan vásárolnak, viszont egyre több adósságot halmoznak fel.

Nagyon erős második negyedévet zártak a hazai bankok a lakossági hitelekben a Magyar Nemzeti Bank most megjelent felmérésének adatai szerint - írja a Forbes. A háztartások hitelei három hónap alatt körülbelül 281 milliárd forinttal bővültek a folyósítások és a törlesztések egyenlegeként.

Így a hitelállomány éves növekedési üteme 6 százalékkal gyorsult az előző negyedév 4,2 százalékáról.

Az új lakossági hitelszerződések összege a második negyedévben 731 milliárd forint lett, ami 73 százalékkal több, mint a tavalyi év azonos időszakában. A személyi kölcsönök már 2023-ban is kelendőek voltak, idénre mégis 55 százalékkal nőtt a folyósítás. Mint írják, a friss adatok megerősítik, hogy a magyarok óvatosan vásárolnak, de a korábbiakhoz képest nagy ütemben veszik fel a hiteleket.

A lakáshitelek kétszer annyi fogy, mint tavaly, ezzel Európa élmezőnyében vagyunk.

A hitelezés növekedésében döntő szerepet játszottak a megemelkedett hitelösszegek, ugyanis míg 2023. júniusában 11,3 millió forint volt a lakáshitelek átlagos szerződési összege, addig idén ugyanez már 18,4 millió forint.

Ezzel szemben az előzetes adatok alapján a nagyvállalati szektor hitelállománya 9 százalékkal bővült, míg a kkv szektor hitelállománya stagnált.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: elfogadjuk Orbán Viktor és a volt kormánytagok döntését

Magyar Péter: elfogadjuk Orbán Viktor és a volt kormánytagok döntését

A Facebookon és a budai Várban található kormányzati épületek bejárásán üzent egymásnak a volt és a jelenlegi miniszterelnök.

Orbán Viktor elmondta, mire építheti a Fidesz az ellenzéki politikáját

A volt miniszterelnök egy interjúban részletezte, hogy mindig a szabad, szuverén Magyarországért dolgozott. „A helyzet és a körülmények mások, de a lényeg ugyanaz: a politika nálam nem állás, hanem szolgálat” – fogalmazott a beszélgetést ajánló Facebook-bejegyzésben. Az interjúban elmondta, már zajlik az előkészítés, ősszel indulhat a munka, de előtte most még „a szelíd népénekek évei után most rock’n’roll következik”.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×