A Revolut hosszú távú stratégiájának része, hogy a legfontosabb piacain, így az Európai Unióban is minél több országban legyenek fióktelepei – mondta a Portfoliónak a cég magyarországi vezetője. Léder Tamás hozzátette: Franciaországban már van bázisuk, míg Írországban, Hollandiában, Spanyolországban és Németországban megkezdődtek az előkészületek a fióktelep létrehozására.
A Magyar Nemzeti Bank az elmúlt években többször szorgalmazta, hogy a litvániai székhelyű Revolut kérjen leánybanki engedélyt hazánkban, mert ezzel csatlakozhatna a hazai betétbiztosítási rendszerhez. Az MNB felügyeleti szóvivője márciusban azt mondta az InfoRádióban, hogy a revolutos ügyfelek elszámolási vagy csalási jogvitáikat jelenleg csak külföldön, litvánul vagy angolul intézhetik.
Mivel a Revolut határokon átnyúló tevékenységet folytat, nem a jegybank felügyeli az üzleti megbízhatóságát és egyéb vonatkozásait, így nem i tartozik a magyarországi betétbiztosítási rendszer hatálya alá. „A Revolut igent mondott a magyar ügyfelek betéteire, de egyelőre nemet mond a magyar betétgarancia védőernyőjére” – mondta akkor Binder István.
A szóvivő már tavasszal felhívta a figyelmet, hogy célszerű lenne, ha magyarországi fióktelepet nyitna a szolgáltató, hiszen így ellenőrizni tudná a működését az MNB, valamint az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA).
Léder Tamás a Portfolióval most azt közölte: Magyarországon is fióktelepet nyitnának,
de nem gondolkodnak abban, hogy leánybanki tevékenységet is végezzenek.
Hozzátette: ha lesz magyar fióktelep, akkor lesz magyar nyelvű ügyfélszolgálat is, és helyi bankszámlaszámot is tudnak majd adni. Megjegyezte még, hogy a Revolut az Európai Unióban 2021 óta teljes körű, az Egyesült Királyságban pedig korlátozott banki engedéllyel rendelkezik.
A Revolut magyarországi vezetője kiemelte: az idei évtől már az Európai Központi Bank is felügyeli a tevékenységüket. Arról is beszélt, hogy
már most meglepően sok magyar kéri fizetését Revolut számlájára, illetve az ügyfelek nagy számban vezetik át azonnal revolutos számlájukra a megérkező összeget.
A cégnek jelenleg másfél millió ügyfele van Magyarországon, ennél több csak Írországban és Romániában van az Európai Unió területén.
Léder Tamás közölte: 2022 júliusa óta minden magyar ügyfelük valamennyi tranzakciója után illetéket fizetnek. Ugyanakkor ez az árazásukban nem látszik, mert versenyelőnynek fogják fel, és nem terhelik át az ügyfelekre. Mint mondta, a kezdetekben a devizaváltás pótilletékét sem fizettetik meg az ügyfelekkel, de ez hosszabb távon még változhat.