eur:
402.8
usd:
372.11
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó
Balogh László, a Pénzügyminisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára ismerteti a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum Foglalj.be terembérlést menedzselő és értékesítő rendszerét a IX. kerületi Teleki Blanka Közgazdasági Szakgimnáziumban tartott sajtótájékoztatón 2020. január 8-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Magyar elnököt választottak az Európai Beruházási Bank audit bizottságának élére

Balogh Lászlót, a Pénzügyminisztérium (PM) pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkárát bízta meg az Európai Unió pénzügyminisztereiből álló kormányzótanács az európai intézmény banki tevékenységét felügyelni hívatott testület vezetésével az Európai Beruházási Bank (EIB) közgyűlésén - közölte a szaktárca.

A szakmai testület a tagállamok által delegált hat tagból és további három megfigyelőből áll. Az audit bizottságnak hármas feladata van: megvizsgálja és jóváhagyja a bankcsoport éves pénzügyi beszámolóját, nyomon követi a bank tevékenységét, hogy azok megfeleljenek a legjobb banki gyakorlatoknak, végül pedig figyelemmel kíséri a banki műveletek megfelelőségét, különös tekintettel a kockázatok kezelésére.

Az EIB az Európai Unió bankjaként tevékenykedik, mérlegfőösszegét és kihelyezett forrásait tekintve a világ legnagyobb fejlesztési intézménye. Szerepe az utóbbi években egyre nőtt, és a legújabb európai javaslatok fényében tovább fog erősödni - közölték.

Balogh László megválasztását megelőzően két évig az EIB audit bizottságának aktív tagjaként tevékenykedett, rendelkezik tapasztalatokkal a banki szabályozás és felügyelés, a nemzetközi pénzügyi intézmények és az európai pénzügyi szabályozás területén, megbízása egy évre szól - ismerteti közleményében a PM.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Néhány hónapja még teljesen abszurd lett volna arról elmélkedni, hogy mi lenne, ha az Egyesült Államok megtámadna egy másik NATO-tagállamot, Donald Trump amerikai elnök viszont láthatóan mindenképpen meg akarja szerezni magának a Dániához tartozó Grönlandot. Trump több ízben beszélt arról is, hogy legrosszabb esetben még akár az amerikai haderőt is hajlandó lenne használni saját szövetségesével szemben, hogy az északi területet uralma alá hajtsa. Bár még sosem történt ilyen, és a NATO alapszerződése nem tér ki rá, alapvető sejtéseink lehetnek, mi történne, ha egy NATO-tagállam megtámadna egy másikat, Amerika katonai erőben való túlsúlya azonban most mindenképpen komplikálttá teszi a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×