eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Bernard Arnault, a világ vezető luxuscikkgyártó és -forgalmazó csoportja, az LVMH vezérigazgatója beszámol a 2018. évi eredményről a vállalatcsoport párizsi székházában 2019. január 29-én. Az LVMH 46,8 milliárd euró (14,9 billió forint) árbevételt produkált, ami tíz százalékkal meghaladja a 2017-es összeget.
Nyitókép: MTI/EPA/Ian Langsdon

Európa leggazdagabb embere bukta a világon a legtöbbet a koronavíruson

Bernard Arnault luxuscikkeket árul, és a járvány idején nem nagyon van keletjük.

A Portfolio megnézte, hogy állnak idén eddig Európa leggazdagabbjai, és így derült ki, hogy a 71 éves milliárdos, aki egyben Európa leggazdagabb embere, különösen nagy ütést kapott a koronavírustól. A luxusmárkákat (például Louis Vuitton, Fendi, Givenchy) forgalmazó LVMH árfolyama idén eddig csaknem húsz százalékot esett. Arnault vagyona több mint 30 milliárddal csökkent, ezzel pedig ő vesztette a legtöbb pénzt a világon a koronavírus miatt. Nagyjából annyit, mint amennyit az Amazon-vezér Jeff Bezos nyert idén. Arnault vagyona jelenleg 74,6 milliárd dollár, ezzel a világ negyedik leggazdagabb embere.

Arnault vagyonvesztését egyértelműen a koronavírus terjedésének köszönheti, divatáruházai több mint egy hónapja zárva vannak a vírus miatt, a Dior parfümöket most sokkal kevesebben veszik, ahogy a Dom Perignon pezsgőket is.

A jelenlegi 52,5 milliárd dolláros vagyonával Francoise Bettencourt Meyers Európa második leggazdagabb embere és egyben a világ 14. leggazdagabbja. Eddig őt sem kímélték az események, miután vagyona 6,5 milliárd dollárral csökkent a tavaly év végi állapothoz képest. Bettencourt és családja kezében van a L’Oréál szépségipari cég, a koronavírus azonban a szépségápolási cikkek iránti keresletet is jelentősen visszafogta.

Bernard Arnault után idén eddig Amancio Ortega vesztett vagyonából a legtöbbet, összesen több mint 25 milliárd dollárt. Ezzel mostani vagyona 50,4 milliárd dollárt tesz ki, amellyel Európa harmadik és a világ 15. leggazdagabb embere. Ortega birtokában van az Inditex, amely sok ruhamárkát foglal magába (olyanokat, mint a Zara, a Stradivarius vagy a Massimo Dutti), de ahogy a luxuscikkek piaca, úgy a ruhavásárlás is visszaesett a koronavírus miatti boltbezárások következtében.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×