eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Brit és európai uniós zászlók a brit parlamentnél Londonban 2019. október 19-én. Az alsóház rendkívüli ülésén 322-306 arányban elfogadta azt a módosító indítványt, amelynek célja a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszerét rögzítő megállapodás formális jóváhagyásának halasztása a megállapodás jogi szövegének törvénybe iktatásáig.
Nyitókép: Kirsty Wigglesworth

A következő hónapok eseményei alakítják a magyar-brit kapcsolatokat

Alig pár nap múlva elhagyja az Európai Uniót Nagy-Britannia, de még csak nem is körvonalazódik, hogy milyen lesz az élet a brexitet követően. Elvileg december végéig kiderül, hogy mennyire távolodna el az eddigi gyakorlattól a szigetország.

Egyelőre nem lehet megjósolni miként alakulnak a magyar-brit kapcsolatok a Brexit után - mondta Gálik Zoltán egyetemi docens az M1-en. A szakértő szerint a jövőbeni kapcsolat minősége nagyban függ azon feltételektől, amelyek a december végéig tartó átmeneti időszakban alakulnak majd ki.

A műsorban elhangzott, hogy az Egyesült Királyság pénteken, közép-európai idő szerint éjfélkor, 47 évnyi és egy hónapnyi tagság után lép ki az Európai Unióból.

Ha az Egyesült Királyság "közel marad" Európához, és igazodik az európai jogszabályokhoz, akkor sok változás nem lehet.

Ha viszont nem sikerülnek a tárgyalások, akkor sokkal keményebb időszak következik

- fűzte hozzá Gálik Zoltán.

Szerinte az is benne van a "pakliban", hogy a szigetország visszatér a Kereskedelmi Világszervezet szabályaihoz, ami azt eredményezné, hogy egyszerű harmadik országgá válna az unió számára, így a vámok, a mennyiségi korlátozások és az eltérő szabványok nehezítenék a kereskedelmet. Megoldatlan még a biztonságpolitika, a munkavállalás kérdése is.

Címlapról ajánljuk

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×