eur:
412.08
usd:
394.17
bux:
79942.94
2024. november 25. hétfő Katalin

Itt az újabb autós botrány

Éveken át tartó adathamisítás és a befektetők félrevezetése miatt az amerikai értékpapírpiaci felügyelet (SEC) 40 millió dollár bírságot rótt ki az FCA US cégre és annak anyavállalatára, a Fiat Chryslerre.

A SEC azt közölte, hogy az FCA US 2012 és 2016 között hamis havi adatokat közölt az eladott új autókról, továbbá arról, hogy milyen hosszan tartott az eladások éves szintű növekedése, holott az 2013 szeptemberében megszakadt.

Az FCA US és a Fiat Chrysler az adatokat havi rendszerességgel az értékpapírpiaci felügyeletnek is megküldte.

Az FCA US és a Fiat Chrysler beleegyezett a bírság kifizetésébe, a SEC által közölt indokot nem cáfolta és nem is erősítette meg.

A SEC vizsgálódása során kiderült, hogy az FCA US pénzt fizetett az autókereskedőknek, hogy hamis adatokat közöljenek. Az FCA US eközben "kettős könyvelést" végzett, volt egy olyan adatbázisa, amely a világnak szólt és volt egy másik, ami a tényleges adatokat tartalmazta, amit egyfajta perselyként alkalmazott.

Azokban a hónapokban ugyanis, amikor a tényleges eladások csökkentek, vagy nem érték el a kitűzött célt, a vállalat belenyúlt ebbe a "perselybe", amiből a már korábban eladott - de a hivatalos adatokban nem szereplő - autók számait vette elő és ezt a feljavított statisztikát mutatták fel a befektetőknek és a SEC-nek.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×