A vagyon legnagyobb részét az úgynevezett reáleszközök adták, amelybe az ingatlanok, a járművek, az értéktárgyak és a vállalkozások tartoztak.
Az ingatlan jelentette és jelenti ma is a legnagyobb értéket, átlagosan 11,3 millió forintot.
A szórás regionálisan igen nagy: Közép-Magyarországon az átlag 17,5 millió forint, a keleti országrészben 7,8 millió. A háztartások csaknem negyedének van második ingatlanja is - írja a Napi.hu.
Járműve a családok 51 százalékának van. Ezen belül 80 százalékuknak egy, 17 százalékuknak kettő, 3 százalékuknak kettőnél több autója volt. A céges kocsik nem számítottak bele a felvételbe. A személyautók 1,1 millió forintot átlagos értéket képviseltek.
Jelentős értékű vagyontárgya csak a háztartások 4,5 százalékának volt a felvételkor, ezek átlagos értéke 1,8 millió forint volt. Hogy mi számít vagyontárgynak, azt a válaszadók maguk dönthették el.
Az adatok alapján valamilyen vállalkozása a háztartások 12 százalékának volt, ezek átlagos értéke 13,8 millió forint.
A vagyontárgyak mellett a családok pénzeszközeit is felmérték. A háztartások folyószámláján átlagosan mintegy 400 ezer forint,
betétszámlájukon 890 ezer forint volt.
A különféle befektetések - amelyekkel a családok 53 százaléka rendelkezett - 2,5 millió forintot tettek ki átlagosan.
2014 októberében a háztartások
37 százalékának volt adóssága, egy háztartásra vetítve 1,4 millió forint
volt ezt az összeg.
Az összes magyarországi háztartás bruttó vagyona 70 ezer milliárd forintot tett ki 2014-ben, ebből vonta le a KSH a teljes 5,9 ezer milliárdos kötelezettségállományt, így a nettó vagyon 64,1 milliárd forintot tett ki. Ezt egy háztartásra vetítve 15,6 milliós összeg.