Infostart.hu
eur:
378.82
usd:
319
bux:
129368.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

KSH: lassult a mezőgazdasági termelői árak emelkedése februárban

Februárban 2,8 százalékkal emelkedtek a mezőgazdasági termelői árak az előző év azonos időszakához képest, a növényi termékek ára 7,3 százalékkal nőtt, az élő állatok és állati termékeké pedig 5,0 százalékkal csökkent - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az előző hónapban 4,8 százalékos volt a mezőgazdasági termelői árak átlagos emelkedése, a növényi termékek januárban 10,5, az élő állatok és állati termékek 4,7 százalékkal drágultak.

A növényi termékek ára tavaly augusztus óta emelkedik éves összevetésben, de november óta egyre lassabb ütemben, az élő állatok és állati terméke árának csökkenése tizenötödik hónapja tart.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×