Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos

Mattheisen: kiszámítható gazdaságpolitikára van szükség

A külföldi befektetőknek a legfontosabb, hogy Magyarországon a gazdaságpolitika kiszámítható legyen; jelenleg ez nincs így, bármikor adódhatnak meglepetések, váratlan helyzetek - mondta Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom Nyrt. elnök-vezérigazgatója egy kerekasztal-beszélgetésen

A Magyar Külügyi Intézet által az amerikai gazdaság közép-európai jelenlétéről szervezett eseményen Christopher Mattheisen kiemelte: vállalatát komolyan érintik a kormány gazdaságpolitikai döntései, de úgy gondolja, az a legfontosabb, hogy a magyar gazdaság minél előbb talpra álljon. Ennek mindenki legfontosabb érdekének kell lennie - tette hozzá, hosszú távú szemléletet szorgalmazva.

Bienerth Gusztáv, az Amerikai Kereskedelmi Kamara elnöke hangsúlyozta: az elmúlt évtizedben Magyarország sokat veszített a versenyképességéből, és ez nemcsak más térségbeli államokkal összevetve figyelhető meg, hanem globális szempontból is. Magyarországnak fel kell ismernie, hogy nemcsak a régió államaival verseng - mondta, kifejtve: ha egy beruházás itt valósul meg, az azt jelenti, hogy például nem Kínába vagy Mexikóba megy a tőke. Mindazonáltal Magyarországnak még nagyon sokat kell tennie a helyzet javulásáért - tette hozzá.

Az Egyesült Államok az egyik legjelentősebb befektető az országban, bár sok esetben egy harmadik országon keresztül érkezik ide az amerikai tőke, illetve több amerikai cég egy harmadik országban van bejegyezve - közölte. Hozzáfűzte: a legnagyobb amerikai befektető a GE Hungary Ipari és Kereskedelmi Zrt.

Az amerikai vállalatok olyan jelentősebb szektorokban érdekeltek, mint az IT, a biotechnológia vagy a megújuló energiaforrások - jegyezte meg.

Közép-Európa kiemelten fontos régió az Egyesült Államok szempontjából, Budapest pedig komoly partnere Washingtonnak - fogalmazott Robert Peaslee, a budapesti amerikai nagykövetség kereskedelmi tanácsosa. Mint mondta: mindazonáltal Magyarország számára hátrány, hogy csak egy kicsi, tízmillió főt számláló piacot tud felmutatni.

Az országban több pozitív változás is történt az elmúlt időben, Magyarország legnagyobb előnye azonban még mindig a "jól képzett, tehetséges" munkaerő - vélekedett a kereskedelmi tanácsos.

Magyarics Tamás, a Magyar Külügyi Intézet igazgatója kiemelte: Magyarország "a németül és az oroszul beszélők" között található, így ezen országok vállalatai igen meghatározók itt. A földrajzi helyzeten túl azonban a külföldi befektetőknek sokat számítanak az olyan tényezők is, mint a kormány politikája vagy az adórendszer - jegyezte meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A Fradi az új Pro Recco, a Vasas támogatót keres – vízilabda-BL-elemzés Faragó Tamástól

A Fradi az új Pro Recco, a Vasas támogatót keres – vízilabda-BL-elemzés Faragó Tamástól

A BL-csoportjában első helyen végző FTC-nek nemcsak az első kerete nagyon erős, hanem az utánpótlása is, ami folyamatosan merítési lehetőséget biztosít a szakmai stábnak arra, hogy az egyes meccseken újabb és újabb fiataloknak adjon játéklehetőséget – mondta az InfoRádióban a Nemzet Sportolója. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó szerint a Vasas jövője szempontjából az a fő kérdés, hogy sikerül-e új, tőkeerős szponzort találni vagy sem.

Magyar Péter is évet értékelt

Egy nappal Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszéde után Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tartott beszédet.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×