Infostart.hu
eur:
355.53
usd:
301.82
bux:
134265.27
2026. május 11. hétfő Ferenc

Még mindig a forint bukására számítanak

A növekvő kockázatviselési hajlam ezen a héten segítette a feltörekvő piaci devizákat, ennél komolyabb erősödésre azonban nem érdemes számítani - írta elemzésében a Danske Bank, amely fenntartja a forint jelentős gyengülését valószínűsítő előrejelzését.

A Danske Bank elemzőknek kisebb meglepetést okozott a lengyel kamatvágás - főleg annak időzítése volt szokatlan -, sokkal váratlanabbul érte őket a Magyar Nemzeti Bank 50 bázispontos kamatcsökkentése, amelyre ráadásul erősödéssel reagált a forint.

A szakembereknek szerint az eheti megnyugvás ellenére korai lenne teljesen pozitívan értékelni a dolgok alakulását. A Danske Bank szakértői - akik múlt héten kiadott anyagukban a magyar gazdaság 5 százalékos visszaesését prognosztizálták 2009-re - hangsúlyozzák, hogy az MNB-nek nincs akkora tere a monetáris lazításra, mint lengyel vagy cseh jegybanknak. Szerintük a kamatvágás veszélyeztetheti a forint stabilitását.

A Danske Bank elemzői továbbra is fenntartják két héttel ezelőtti előrejelzésüket, miszerint a forint három hónapon belül a 295-ös szintig gyengülhet az euróval szemben.

Címlapról ajánljuk
Lannert Judit: nemzetközileg versenyképes tanulási rendszert kívánunk építeni

Lannert Judit: nemzetközileg versenyképes tanulási rendszert kívánunk építeni

Szükség van a Nemzeti alaptanterv felülvizsgálatára és 21. századi követelményekhez igazítására – mondta Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszterjelölt az Országgyűlés oktatási bizottságában tartott meghallgatásán Budapesten hétfőn.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×