Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Változhat az adófelajánlás rendszere

Szerdán dönthet a kormány arról, hogy változzon a személyi jövedelemadóból felajánlható 1+1 százalék rendszere - értesült a Napi Gazdaság. Az APEH elnöke az InfoRádióban azt mondta: ez a változtatás is az egyszerűsítés irányába mutat.

A Pénzügyminisztérium honlapján olvasható adótörvény módosítási javaslatok szinte mindegyike megemlíti az egyszerűsítést. A személyi jövedelemadó rendszerében az elképzelések szerint ilyen egyszerűsítés lenne, hogy a felajánlható 1+1 százalékról rendelkező nyilatkozat bekerüljön az adóbevallási nyomtatványba.

A jelenlegi rendszer szerint egy külön lapon nyilatkozhattak az adózók arról, kinek ajánlják fel adójuk 1 százalékát. A tervezet szerint jövőre már a nyomtatvány része, egyik oldala lenne ez a rendelkező nyilatkozat.

Szikora János, az APEH elnöke az InfoRádiónak azt mondta: egyelőre nem árulhat el részleteket, de azt igen, hogy ehhez a változtatáshoz 2 törvény módosítása is szükséges.

A változtatástól a szakértők és az érintett civil szervezete azt várják, hogy többen élnek majd ezzel a jogukkal, mint korábban.

Az elmúlt évek tendenciája az, hogy ha nem is lendületesen, de emelkedik a felajánlások száma és összege is. Míg tavalyelőtt az összeg 11,8 milliárd forint volt, tavaly már 13 milliárd. Évről évre nő azok száma, akik élnek a lehetőséggel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Délelőtt az iráni politikai vezetés jelezte, hogy befejezik az arab államok támadását, de nagyon úgy fest, hogy a hadsereg és a Forradalmi Gárda ezt máshogy gondolja. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×