Infostart.hu
eur:
387.7
usd:
334.36
bux:
122620.41
2026. március 11. szerda Szilárd

Egy év alatt 7,8 százalékkal nőtt az infláció

A fogyasztói árak az idén januárban 1,2 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 7,8 százalékkal haladták meg az egy évvel ezelőtti szintet - tájékoztatott a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A tavaly januári adatokhoz képest 7,8 százalékos az infláció - adta hírül a Központi Statisztikai Hivatal. Az elemzők tavaly januárhoz viszonyítva 7,5 százalékos, míg decemberhez képest 1 százalékos drágulást vártak.

A várakozásokat némiképp felülmúlták az adatok. Januárban a maginfláció 5,6 százalék volt éves és 0,1 százalék havi összehasonlításban.

Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője az InfoRádiónak azt mondta, hogy az infláció áprilisban tetőzhet, kilenc százalék körül.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Az Egyesült Államok nem szánja rá magát szárazföldi háborúra Iránban, legfeljebb célzott, kommandós akciókra lehet számítani, főleg az iráni nukleáris képesség csökkentése céljából – mondta az InfoRádióban a külpolitikai szakértő. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az új iráni legfelsőbb vezetőtől, Modzstaba Hameneitől erős Amerika- és Izrael-ellenes politika várható, továbbá az lehet a fő célja, hogy Irán elérje a középhatalmi státuszt.
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×