Infostart.hu
eur:
360.6
usd:
317.26
bux:
0
2026. július 28. kedd Szabolcs

A PM cáfolja a további adóemelés tervét

Sem az áfa emelését, sem az ingatlanadó előrehozatalát nem tervezi a Pénzügyminisztérium - mondta el az InfoRádióban a tárca helyettes szóvivője.

Kőszegi Márk szerint ilyen rendkívüli intézkedésekre nincs is szükség, mivel a költségvetés bevételei az első nyolc hónapban a várakozásoknak megfelelően teljesültek.

Hangsúlyozta: az adóbevételek kalkulálása megalapozott számításokon alapul, ezért jelenleg nem számolnak azzal, hogy az adószabályokon változtatni kell.

Több lap arról számolt be, hogy ha a költségvetés bevételei elmaradnak a várttól, elképzelhető, hogy ismét emelkedik az áfa, valamint az ingatlanadót is a tervezett 2008 helyett hamarabb vezetik be.

A 2007-es költségvetés tervezetét, amely már a konvergenciaprogramon alapul, október végén terjeszti be a kormány az országgyűlés elé.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ma dönthet az Országgyűlés a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról

Ma dönthet az Országgyűlés a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról

Elfogadhatja a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot kedden az Országgyűlés, amely elkezdi az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének teljes körű feltárásával kapcsolatos előterjesztés vitáját is, valamint azt a javaslatot is megvitatják, amely a vármegyéket megyékre, a főispánokat kormánymegbízottakra nevezi vissza.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×