Infostart.hu
eur:
353.86
usd:
310.31
bux:
140234.89
2026. június 26. péntek János, Pál

Kokain és LSD a nagyvárosi levegőben

Nyomokban kokaint és LSD-t mutattak ki kutatók olyan nagyvárosok levegőjében, mint Madrid és Barcelona. Vagyis nem csupán a szmog fojtogatja a szennyezett levegőjű spanyol nagyvárosok lakóit.

Madrid és Barcelona levegőjében legalább ötféle kábítószer kimutatható nyomokban - derült ki egy vizsgálatból, amelynek az eredményét most hozták nyilvánosságra. A kutatók legnagyobb arányban kokaint találtak, vannak azonban a levegőben nyomokban opiátok, amfetamin, cannabis-származékok is.

A kutatók szerint azonban aggodalomra nincs ok. "Ha ezer évig élnénk, akkor sem tudnánk annyit beszippantani a levegőből, amennyi egy szokásos adagnak felel meg kokainból" - hangsúlyozta Miren Lopez de Alda, az egyik kutató.

Madridban annak az épületnek a környékén vették a levegőmintákat, amely valaha állítólag a drogdílerek kedvenc helye volt, de már lerombolták. Emellett mindkét városban vettek mintát az egyetemek környékén a levegőből.

A kábítószer koncentrációja mindkét városban magasabb volt a hétvégeken - vagyis feltételezhető, hogy akkor fogyasztanak drogot a legtöbben.

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Új etikai iránymutatást tett közzé az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Orvosi Kamara az orvosok közösségimédia-használatáról, amelyet Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is megosztott. A dokumentum egyelőre nem része a hivatalos Orvosetikai Kódexnek, hanem szakmai vitairatként szolgál, amelynek célja, hogy közös gondolkodás induljon arról, miként érvényesíthetők a hagyományos orvosetikai elvek a digitális térben. A szerzők azt remélik, hogy a szakmai visszajelzések alapján a szabályrendszer később a Kamarához visszakerülő etikai jogkörök részeként az Orvosetikai Kódexbe is beépülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×