Infostart.hu
eur:
393.47
usd:
340.64
bux:
122107.32
2026. március 20. péntek Klaudia

A szülők maguk sem tudják, elhízott-e a gyermekük

A szülők többsége úgy gondolja, hogy csemetéjük normális súlyú, miközben valójában elhízott vagy túl sovány - állítják ausztrál kutatók.

A Melbourne-i Egyetem kutatói 2100 gyereket vizsgáltak meg tömegindexük és derékbőségük alapján, majd beosztották őket a sovány, a túlsúlyos és az átlagos csoportba.

Megkérdezték a szülőket, véleményük szerint melyik csoportba tartozik a gyerekük. Összességében 43 százalékuk a valójában túlsúlyos vagy túl sovány gyereküket az átlagos csoportba tették. Néhány felnőttnek különösen szélsőséges felfogása volt csemetéje súlyáról, mert néhányan a túlsúlyos gyereket a sovány csoportba tették, vagy fordítva.

A fiúgyerekek szülei voltak leginkább azok, akik rosszul mérték fel a gyerek valódi súlyát.

Amikor magukat a gyerekeket kérdezték meg a kutatók, tízből hat sovány lány, valamint a túlsúlyos fiúk fele becsülte meg rosszul saját súlyát és rakta magát rossz csoportba.

"Olyan társadalomban élünk, ahol a kövérség terjed, egyre többen tartják normálisnak a nagy testalkatot" - véli Tam Fry, a brit Nemzeti Túlsúlyos Fórum munkatársa, aki szerint egyáltalán nem meglepőek az ausztrál kutatás eredményei.

A szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy a szülők megfelelő hozzáállása nélkül nehéz felvenni a gyerekkori súlyproblémák ellen a küzdelmet.

Címlapról ajánljuk
Borvendég Zsuzsa az Arénában: a Mi Hazánk népszavazással kilépne az EU-ból, ha nem a jobboldal nyer a 2029-es EP-választáson

Borvendég Zsuzsa az Arénában: a Mi Hazánk népszavazással kilépne az EU-ból, ha nem a jobboldal nyer a 2029-es EP-választáson

A választásig hátralévő időre sorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait a kötelező belpolitikai kérdések mellett gazdasági terveikről és külpolitikai megfontolásaikról is kérdezzük. A Fidesz–KDNP, a Mi Hazánk és a DK elfogadta a meghívást, a Tisza Párt nem kívánt élni az alkalommal. Borvendég Zsuzsanna, a Mi Hazánk európai parlamenti képviselője, a párt képviselőjelöltje pártja külpolitikai elképzeléseiről adott tájékoztatást.

Titkos sejtek, az iráni rezsim rendszerének alappillérei ellen vív keserves harcot Izrael

Az iráni konfliktus részeként az izraeli légierő újabban az iráni félkatonai szervezet, a Baszidzs utcai ellenőrzőpontjait is támadja. E szervezet tagjai civil ruhában, arctalanul cselekszenek, az irániak pedig a bőrükön érzik a szervezet brutalitását, ezért sokan elégedetlenek. Az iráni rezsim „szemeit és füleit” is igyekszik most Izrael meggyengíteni, de a cél elérése igencsak nehézkes.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Hallatott magáról az iráni legfőbb vezető, Teherán még csak tárgyalni sem hajlandó a Hormuzi-szoros újranyitásáról – Híreink az iráni háborúról pénteken

Hallatott magáról az iráni legfőbb vezető, Teherán még csak tárgyalni sem hajlandó a Hormuzi-szoros újranyitásáról – Híreink az iráni háborúról pénteken

Péntekre virradóra folytatódtak a támadások Izrael és Irán között, miközben a perzsa állam továbbra is drón- és rakétacsapásokat hajt végre az arab öbölországok ellen. Az iráni média szerint péntek reggel egy támadásban életét vesztette az iráni Forradalmi Gárda szóvivője, Ali Mohammad Naeini. Az izraeli hadsereg később megerősítette az értesülést. Péntek reggel nyilatkozatot tett közzé Irán új legfőbb vezetője, Modzstaba Hámenei, az iráni hírszerzési miniszter napokkal korábban bekövetkezett megölése kapcsán. Hámenei szerint sem Irán külső, sem belső ellenségei nem lehetnek biztonságban. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×