Infostart.hu
eur:
388.56
usd:
337.04
bux:
122537.07
2026. március 17. kedd Gertrúd, Patrik

Az orális szex növeli a gégerák kockázatát

Csak óvatosan az orális szexszel, az ugyanis növeli a gégerák kialakulásának esélyét. A nemi úton terjedő humánpapilloma-vírus ugyanis nemcsak a nemi szervekben idézi elő a daganatot, hanem a szájüregben is.

Az Egyesült Államokban élő, 52 éves Carol Kanga öt hónapig tartó kezelésen esett át, amely igen kimerítő volt számára. Életmentő beavatkozásokat kapott, hiszen gégerákot diagnosztizáltak nála.

A kemoterápiás kezelés és a sugárkezelés alatt Kanga egy gyomorszondán keresztül táplálták, ugyanis képtelen volt enni és inni. A sugárkezelés ugyanis szinte szétégette a bőrét a torkán kívül és belül is - mondta az 52 éves asszony.

Mindennek csak az eredete meglepő az orvosok számára: szexuális úton terjedő vírusfertőzés által alakult ki nála a betegség.

Kiderült, hogy a rákot a humánpapilloma-vírus váltotta ki, az a vírus, amely a nőknél jelentősen növeli a méhnyakrák kialakulásának esélyét.

A gégerák általában a hangszalagok területéről indul ki, első tünete így a hangszín megváltozása. Gyanút keltő tünet lehet a rekedtség és a köhögés, idegen test érzése a torokban, súlyvesztés, szagos lehelet, gyakori csuklás az étkezés után, nyelési nehézségek, duzzadt nyirokcsomó a nyakon.

Címlapról ajánljuk
Nacsa Lőrinc: olyan partnerekre van szükségünk, akiknek érdeke Magyarország sikeressége

Nacsa Lőrinc: olyan partnerekre van szükségünk, akiknek érdeke Magyarország sikeressége

A választásig hátralévő időben sorozatot indítottunk az InfoRádióban, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok szakpolitikusait a belpolitikai kérdések mellett a gazdasági terveikről és a külpolitikai megfontolásaikról is kérdezzük. A Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk elfogadta a meghívást, a Tisza Párt nem kívánt élni a lehetőséggel. Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője a pártszövetség külpolitikájáról beszélt az Aréna című műsorban.

Orbán Viktor: Zelenszkij úr, ha nincs olaj, nincs pénz!

A miniszterelnök szerint, ha Ukrajna meg akarja kapni a 90 milliárd eurós hitelt Brüsszelből, akkor meg kell nyissa a Barátság kőolajvezetéket.
inforadio
ARÉNA
2026.03.17. kedd, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×