Infostart.hu
eur:
351.92
usd:
307.09
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina

Karmol és harap a kezelhetetlen diáklány

Egy fából készült dobozba zártak egy tanulási gondokkal küzdő diáklányt egy osztrák iskolában, mert a tanárok másképp nem bírtak vele. Az önkormányzati hivatal betiltotta a "fabörtönt".

Az osztrák Hartheim iskolája különös módszert alkalmazott arra, hogy fegyelmezze egyik diákját: csak neki egy fából készült kalitkát állítottak az osztályterembe, és bezárva tartották az agresszív lányt. A "fabörtönt" az igazgató javasolta, mert a 14 éves, tanulási nehézségekkel küzdő lány kezelhetetlen volt az órákon, így csak a többi diáktól teljesen elkülönítve tudtak vele bármit is kezdeni.

Karl Schmidhuber igazgató megvédte döntését, mert szerinte Sandra olyan erőszakos volt az órákon, hogy a bezárás jelentette az egyetlen megoldást. Megértem a felháborodást, de fogalmam sincs, mi mást tehettünk volna - magyarázta az igazgató, akinek iskolájába fogyatékos gyerekek járnak.

A kisváros polgármesteri hivatala betiltotta a 4 négyzetméteres kalitkát, amit az iskola gondnoka készített, de az igazgató szerint lehetetlenség a lányt megnyugtatni vagy kontrollálni. A tanárok és a diákok antibiotikumot szednek, hogy így védekezzenek Sandra karmolásai és harapásai ellen - mondta.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×