Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Anyagi támogatás a bringázóknak: persze, nem nálunk

Az Egyesült Államokban egy új törvény szerint a munkáltatók havi 20 dollár adómentes pénzügyi juttatásban részesíthetnék azon munkavállalókat, akik rendszeresen kerékpárral járnak dolgozni.

Az Egyesül Államok Kongresszusa megszavazta azt a törvényt, amely szerint havi 20 dollár adómentes juttatást kaphat az, aki rendszeresen kerékpárral jár a munkahelyére.

Húsz dollár nem sok pénz, Magyarországon egy fél BKV-bérlet többe kerül. A juttatás felhasználható kerékpár és alkatrész vásárlására, illetve szervizeltetésére. Például lakatot is lehet belőle venni.

Az amerikai képviselők sokat vitáztak a törvény elfogadása előtt, képviselőház végül 221-189 arányban fogadta el a jogszabályt.

Számos olyan nagyváros van világszerte, ahol az utazások több mint 20 százalékát kerékpáron teszik meg.

A klasszikus példa a hollandiai Amszterdam, ahol a közlekedők csaknem 30 százaléka kerékpáron jár.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×