Infostart.hu
eur:
384.94
usd:
331.88
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Láz, reszketés és sokk: a túlzott kávéfogyasztás eredményei

A túlzott kávéfogyasztás veszélyeire figyelmeztet egy brit lány esete, aki hét duplakávé után kórházba került.

A 17 éves Jasmine Willis-t kórházba kellett szállítani, ugyanis rosszul lett a néhány óra alatt elfogyasztott hét csésze kávétól.

A lány születi büféjében kezdett dolgozni, és mint elmondta, az első kávét azért itta, hogy feldobja magát reggel nyolckor, mindössze öt óta alvás után. Mivel a kávé segített, gondolta, megiszik még egy párat, és ez így ment egészen hét csészéig.

Délre a kávé más hatást is kiváltott a fiatal lányban, ugyanis minden ok nélkül kezdett el nevetni, majd sírni a vásárlók előtt.

Ezt követően hazament, és lefeküdt aludni, majd mikor felkelt, lázas volt, valamint nehezen lélegzett.

"Csurom vizes voltam. Reszkettem, a szívem nagyon gyorsan kalapált, és azt hittem, sokkos állapotba kerülök" - emlékezett vissza Jasmine Willis.

A lányt kórházba vitték, ahol a vizsgálatok megállapították, hogy koffein-túladagolása van.

Jasmine Willis rövid időn belül felépült, így elhagyhatta a kórházat, de mint mondta, még mindig kimerült, és rá sem bír nézni a kávéra.

"Remélem mások tanulnak a hibámból" - tette hozzá a 17 éves lány.

Címlapról ajánljuk

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Azonnal reagált a forint Trump szavaira!

Azonnal reagált a forint Trump szavaira!

Miközben a világ még a meghökkentő venezuelai eseményeket sem emésztette meg, Donald Trump amerikai elnök már az iráni katonai beavatkozást mérlegeli, Grönland megszerzéséről beszél és újabb támadást indított a Fed elnöke ellen. A héten így a befektetők a geopolitikai feszültségekre figyelnek, illetve Japánra, ahol az a kérdés, hogy Tokió közbelép-e a jen gyengülésének megállítása érdekében. A friss amerikai ipari termelési adat eközben vegyes képet mutat: a termelés bővült, de a szerkezete a várakozásoktól jelentősen eltért. A forint az elmúlt 5 napban enyhe erősödést mutat az euróval szemben, míg a dollárnál éppen fordított jelenséget figyelhetünk meg, a mai napon pedig még nem találta meg az irányt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×