Infostart.hu
eur:
365.41
usd:
315.19
bux:
148860.16
2026. augusztus 19. szerda Huba

Műdaru fogadta örökbe az árvákat

Bólogató műanyag rúd "fogadta örökbe" A slimberidge-i vadas park darufiókáit. A gondozók azért etetik ezzel a különleges szerkezettel a fiókákat, hogy minél kevésbé szokjanak hozzá az emberekhez, így könnyebben lehessen majd őket önálló életre szoktatni.

A műdaru

hat darufiókát táplál a csőrébe erősítetett kiskanálból. A vadas park gondozói nem csak azért választották ezt a megoldást, hogy megússzák az esetéssel óhatatlanul együtt járó csípéseket.

Leginkább azért rakták össze a műkotlóst, hogy a fiókák ne szokjanak hozzá ahhoz, hogy ember eteti őket. Ebben az esetben ugyanis nehezebben szoknának hozzá az önálló élethez.

"Elragadóak ezek az állatok. Aki hallotta már különös hangjukat, és látta a násztáncukat, annak üres lenne nélkülük a brit lápvidék" - lelkendezett az egyik gondozó.

A parkban azért szaporítják és gondozzák a darvakat, hogy ismét elterjesszék őket a lápvidéken, ahol régen nagy számban éltek.

A hat fiókát júliustól a vadas park látogatói is megnézhetik.

Címlapról ajánljuk

Baka András megkezdi szolgálatát - A hivatalba lépés napja

A megválasztást rögzítő országgyűlési határozat szerint az új államfő augusztus 19-én lép hivatalba, és az alaptörvény 17. módosításának értelmében megbízatása az új alkotmány hatálybalépéséig, de legfeljebb öt évre szól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×