Infostart.hu
eur:
364.88
usd:
316.34
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

"Ostobaság eltiltani a gyerekeket a csokitól"

A sós és zsíros ételek kártékonyabbak a gyermekek számára, mint a csoki - így kommentálta a Semmelweis Egyetem 2-es számú Gyermekklinikájának főorvosa egy multicég döntését, hogy 12 év alattiaknak nem reklámozza csokoládéit.

A gyermekgyógyász-táplálkozástudós szerint csupán a gyerekek egyharmada hízik el azért, mert helytelenül táplálkozik, az esetek nagy részében a mozgás hiánya okozza a túlsúlyt.

Szamosi Tamás az InfoRádiónak elmondta: önmagában akkor lehet táplálkozásfüggő az elhízás, ha a gyerek naponta két kilogramm csokoládét eszik meg, de az, hogy elfogyaszt egy szelet csokit, inkább jót tesz neki.

Érelmeszesedés ellen

Gyerekkorban alakulnak ki a vérben az érelmeszesedés csomóinak kezdeményei. Ennek egyik oka, hogy az érfalak sejtjeit a különböző okok miatt a szervezetbe került szabad oxigéngyökök tönkreteszik, itt pedig zsír rakódik le - magyarázta a szakértő.

Fontos a szabadgyökök lekötése antioxidánsokkal: ilyen pedig található az étcsokoládéban is (flavonoid) - mondta Szamosi Tamás.
"Éppen ezért ostobaság, ha a gyereket eltiltják a csokoládétól" - tette hozzá a táplálkozástudós.

Reklámfogás

Szamosi Tamás szerint a Masterfoods bejelentése, miszerint ezentúl nem reklámozza csokoládéit tizenkét éven aluli gyerekeknek, valójában csak PR-fogás, gyakorlati haszna azonban nincs.

A szakértő közölte: fontos, hogy a gyerekek sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasszanak, és ha emellé megesznek egy szelet étcsokit, garantálja, hogy nem lesz bajuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Erősítést kapott Oroszország, több ezren tüntetnek Kijevben - Híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Erősítést kapott Oroszország, több ezren tüntetnek Kijevben - Híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Újabb észak-koreai fegyverszállítmányt kapott Oroszország: az ázsiai ország ballisztikus rakétáit el is kezdték Ukrajna ellen használni. Támadás ért egy amerikai drónüzemet Kijevben, a létesítmény kiégett. Az orosz erők lassan elérik Szlovjanszkot, 10-13 kilométerre vannak a Nyugat-donyecki várostól. Mindeközben már a harmadik hete tüntetnek Ukrajnában a leváltott védelmi miniszter pozíciójába való visszahelyezését követelve, Kijevben több ezren gyűltek össze. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború pénteki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×