Infostart.hu
eur:
390.07
usd:
330.66
bux:
0
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
Nyitókép: Unsplash

Veszélyben lévő férfi riasztotta a 112-t, igencsak meglepődtek a kiérkezők

A férfi először a rendőrséget riasztotta, másodszor viszont már csak azért hívta a 112-t, mert szépnek tartotta az ügyeletes hangját.

65 ezer forint bírságot kapott az a férfi, aki bejelentést tett a 112-es segélyhívóra múlt héten, miszerint bele akarják dobni a tatai Öreg-tóba - írja a 24.hu a Komárom-Esztergom vármegyei rendőrség beszámolója alapján.

Mint írták, a kiérkező járőrök megállapították, hogy a bejelentés hamis. Aznap még egyszer telefonált a férfi, ugyancsak valótlan bejelentést tett. Később azt mondta, azért tárcsázta a segélyhívót, mert az ügyeletes hölgynek olyan kedves hangja volt, jó volt vele beszélgetni.

A rendőrség részletet is közzétett a telefonbeszélgetésből a közösségi médiában:

A hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy csak és kizárólag indokolt esetben tárcsázzák a 112-es segélyhívót.

Címlapról ajánljuk
Bíró Lajos: megváltoztak a karácsonyi étkezési szokások, csak az alapanyagok maradtak

Bíró Lajos: megváltoztak a karácsonyi étkezési szokások, csak az alapanyagok maradtak

Alapjaiban változtak meg a karácsonyi étkezési szokások Magyarországon – erről beszélt a séf az InfoRádióban. A hal ugyan megmaradt, de a többi hagyományos fogás helyét az egyszerű, gyorsan elkészíthető ételek vették át.

Durva átrendeződés az új autók piacán

Az Európai Unióban idén novemberben összességében és az év eleje óta is nőtt az új személygépkocsik forgalomba helyezése az egy évvel korábbihoz képest, miközben emelkedett az elektromos járművek piaci részesedése az Európai Autógyártók Szövetsége, az ACEA kedden közzétett jelentése szerint.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×