eur:
411.25
usd:
392.68
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Magyarország Ügyészsége

Csúnya ügy az egyik büntetés-végrehajtási intézetben

A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat 4 személy ellen a Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsánál.

A vádirat lényege szerint egy büntetés-végrehajtási intézetben biztonsági felügyelőként dolgozó férfi 2021 november elejétől rokonán keresztül illegális kapcsolatot tartott fenn az intézetben elhelyezett fogvatartottakkal.

Ennek során a büntetés-végrehajtási őrmester a rokona közvetítésével készpénzt fogadott el azért, hogy a fogvatartottak igényének megfelelően tiltott tárgyakat, mobiltelefont és ahhoz tartozó töltőt vigyen be nekik az intézetbe. A fogvatartottak 300.000 forintot adtak a tiltott tárgyakért cserébe, amiből a büntetés-végrehajtási dolgozó 100.000 forintot kapott, míg a fennmaradó összeget a rokona megtartotta magának a közvetítésért - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.

A jogtalanul átvett vesztegetési pénzre figyelemmel a biztonsági felügyelő a 2021. november 25-én kezdődő szolgálata megkezdésekor hivatali kötelességét megszegve egy, a szokásosnál kisebb méretű mobiltelefont és annak működtetéséhez szükséges eszközöket vitt be a büntetés-végrehajtási intézetbe. A hivatalos személynek minősülő biztonsági felügyelő a tiltott tárgyakat azzal a szándékkal rejtette el, hogy azokat a szolgálata alatt a fogvatartottaknak átadja, akik a telefonnal meg nem engedett kapcsolatot kívántak fenntartani a büntetés-végrehajtási intézetből.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult ügyben a nyomozó ügyészség a biztonsági felügyelő és rokona, valamint két fogvatartott ellen emelt vádat. Vádiratában az ügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság ítélje végrehajtandó szabadságvesztés büntetésre a – több mint fél évig letartóztatásban lévő – büntetés-végrehajtási dolgozót és rokonát, valamint mindkét – azóta is jogerős szabadságvesztés büntetésüket töltő – fogvatartottat.

A büntetés-végrehajtási őrmester szolgálati jogviszonya 2021. november 25-én megszűnt.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, valamint a megújuló energiát termelők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×