Infostart.hu
eur:
392.43
usd:
342.76
bux:
121754.84
2026. március 16. hétfő Henrietta

Óriási a dugó Hegyeshalomnál

Huszonegy kilométeren torlódnak a teherautók az M1-es autópályán a hegyeshalmi és egy kilométeren a 84-es úton a soproni határátlépési pontoknál az osztrák hatóságok szúrópróbaszerű ellenőrzése miatt, Sopronnál a személyautók haladásában is fennakadás van - mondta el a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Tóth Gabriella elmondta, hogy Hegyeshalomnál a teherautóknak mintegy hat órát kell várniuk az Ausztriába történő belépésnél, Sopron és Kelénpatak (Klingenbach) között a várakozási idejük egy óra.

A személyautók haladása az M1-esen lassú, de folyamatos, Sopronnál mintegy 600 méteren torlódnak, ott a várakozási idő majdnem fél óra.

Hozzátette: továbbra is azt kérik az autók vezetőitől, hogy indulás előtt mindenképp tájékozódjanak a rendőrség honlapjának határinfo oldalán a választott határátlépési pontoknál lévő várakozási időkről.

Címlapról ajánljuk
Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések
Minden a március 15-i eseményekről

Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Fél tizenkettőkor elindult el a Békemenet a Margit hídon át a Kossuth tér felé. Kiderült: az ottani ünnepségen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is felszólalt. Hídfoglalást tartott délután a Kutyapárt, a Pilvax közben lezajlott a Mi Hazánk megemlékezése. A Nemzeti Menet résztvevői a Deák térről a Hősök terére vonultak, ahol negyed ötkor kezdődött a színpadi műsor. Magyar Péter öt óra után lépett színpadra. A napot biztonsági szempontból Kovács Zoltán foglalta össze vasárnap este.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Teljesen megbénult az olajexport, miután egy iráni dróntámadás következtében lángok csaptak fel az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb olajkikötőjében, a Fudzsaira terminálon. Amerikában a benzinárak 23%-ot ugrottak a közel-keleti háború kezdete óta. A bagdadi amerikai nagykövetséget is dróntámadás érte, az épületet két kamikaze-drón találta el, sérültekről egyelőre nincs hír. Donald Trump nem hajlandó békét kötni, amíg Irán fel nem adja nukleáris törekvéseit, az amerikai elnök emellett azt is belengette, hogy az első számú iráni vezető talán már nincs is életben. Percről perce követjük az iráni háború eseményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×