Infostart.hu
eur:
351.92
usd:
307.09
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina

Bekattant, mert megbukott a drága vizsgán

A londoni rendőrség kábítópisztollyal tette ártalmatlanná azt a férfit, aki egy neves főzőiskola konyhájában barikádozta el magát, és konyhakéssel fenyegetőzött. Azért kattant be, mert megbukott a költséges iskola egyik fontos vizsgáján.

Egy 28 éves férfi a londoni Le Cordon Bleu főzőiskola konyhájában fenyegetőzött azzal, hogy a magához vett konyhakéssel megsebesíti magát. A kiérkező rendőrök 3 órás tárgyalás után rontottak be a helyiségbe, ahol kábítópisztollyal tették ártalmatlanná a férfit, akit letartóztattak.

Kiderült: a bekattant férfi megbukott a főzőiskola egyik vizsgáján. Nem csoda, hogy kiakadt, hiszen közel 4 ezer fontot, vagyis több mint 1 millió forintot fizetett azért, hogy a klasszikus és a regionális francia konyha fortélyait kitanulja az iskolában.

A Le Cordon Bleu "kulináris művészeti iskolát" 1895-ben alapították Párizsban. Ma már a világ nagyvárosaiban 29 iskolája működik, ahol évente közel 20 ezer diák tanul főzni mester fokon. A tandíj igen borsos: egy diák akár 20 ezer fontot, vagyis több mint 6 millió forintot is ki kell hogy fizessen a kurzusokért. Az órákat Michelin-csillagos éttermekben dolgozó mesterszakácsok tartják.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×