Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
311.3
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Mindenkit asztal alá evett a "Fekete Özvegy"

Egy alig 68 kilós nő lett a csirkeszárny-evés új buffalói bajnoka. A Csak "Fekete Özvegynek" becézett Sonya Thomas 12 perc alatt 173 szárnyat kebelezett be.

Pontosan egy tucat férfit "evett asztal alá" a negyven éves asszony, aki egyúttal megdöntötte saját csirkeszárny-evési rekordját; 2004-ben még "csak" 161, most 173 darabot tuszkolt magába 12 perc alatt. Ez 2,3 kiló szárnynak felel meg.

"Õ volt az abszolút favorit, pedig 12 nagydarab pasassal versenyzett" - árulta el a buffalói verseny szóvivője. A csirkeszárny-evő versenyt minden évben a munka napján rendezik meg az amerikai városban.

A 40 éves virginiai győztes ugyan csak 68 kiló, de több evési rekordot is magáénak tudhat. Hotdogból például 37-et tud megenni 12 perc alatt, virsliből 10 perc alatt 35-öt, túrós lepényből 9 perc alatt 11-et, homárból 12 perc alatt 44-et, krokettből pedig öt perc alatt 250-et.

Ezzel a figyelemre méltó eredménnyel is csak az ötödik a versenyevők világranglistáján. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a világ első számú evőbajnoka Joey Chesnut: ő 12 perc alatt 3,2 kiló csirkeszárnyat falt fel május 21-én.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×