Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.85
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Vasbetonfal a Duna partján, de mire kell az építmény?

Esztergomban jól halad az árvízvédelmi gátrendszer kivitelezésének első üteme, amely a Prímás-szigettől a Mária Valéria hídig tart. A beruházás látványos fázisához érkezett, ugyanakkor a Nagy-Duna sétány mentén felépült fix betonfal miatt sokan kérdéseket tettek fel a mobilgát koncepciójával kapcsolatban.

Hernádi Ádám polgármester egy videós posztban adott magyarázatot, bemutatva a látványterveket és részletezve a mobilgát működését ezen a szakaszon - írja a kemma.hu.

Elmondása szerint a betonfal a mobilgát integrált része, és nem egy hagyományos, rögzített gátat jelent.

A polgármester posztjában kitért arra, hogy a betonfal valójában egy alap, amelyre szükség esetén mobil elemeket illesztenek majd, biztosítva ezzel az árvíz elleni védekezést.

Ez a megoldás lehetővé teszi a város számára, hogy fellélegezzen az évenkénti árvíz nyomása alól, miközben egy új sétányt is kap a folyópart mentén.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×