Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Kósa Lajos, a testület fideszes elnöke az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén az Országházban 2025. május 16-án.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Új rendszer szerint jöhet a keresztnévadás

Az Országgyűlés szerdai ülésén elfogadták az anyakönyvezhető utónevekről szóló törvényjavaslatot.

Az Országgyűlés 159 igen, 22 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett elfogadta az anyakönyvezhető utónevekről szóló törvényjavaslatot.

A Kósa Lajos (Fidesz) által benyújtott módosítás célja a magyar utónévjegyzékben nem szereplő utónevek felvételével, valamint az utónévjegyzék összeállításával kapcsolatos szabályok átalakítása a magyar utónévkincs megőrzése érdekében. Az utónévjegyzék összeállításánál, új nevek felvételénél a jövőben is

fontos szempont lesz annak tudományos megalapozottsága, ennek érdekében a törvény előírja tudományos szerv véleményének beszerzését és szakértők bevonását.

A törvény az utónévkincs jelentőségének megerősítése érdekében - a korábbi honlapon való közzététel helyett - miniszteri rendeleti szintre emeli mind a magyar, mind a nemzetiségi utónévjegyzékek közzétételét. A nemzetiségi utónévjegyzékeket a miniszter az érintett nemzetiségi önkormányzatok állásfoglalására tekintettel állítja össze.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 21:40
×
×
×
×